Analitycy prognozują spadki cen skupu kurczaka i sprzedaży tuszki

Niemal w całym kraju ceny drobiu dziś kształtują się identycznie jak w miniony piątek. Do redakcji portalu CenyRolnicze.pl napływają sygnały z ubojni oraz od analityków, że w najbliższej przyszłości stawki będą się nadal utrzymywały. Specjaliści wciąż przewidują, że w dłuższej perspektywie należy się spodziewać obniżek, skupujący natomiast wierzą, że dużo gorzej niż teraz nie będzie. 
Rynek drobiu od wielu tygodni charakteryzuje w naszym kraju względny spokój i zapewne wszystkie strony obrotu żywcem i mięsem utrzymania tego trendu życzą sobie na zbliżający się wielkimi krokami okres przedświąteczny.
Aktualne ceny drobiu zebrane w dniu 27.11.2017 r. przez portal CenyRolnicze.pl z firm zlokalizowanych w całej Polsce przedstawiają się następująco:

Skup kurczak brojler:

wolny rynek: 3,40 - 3,50 zł/kg (średnia: 3,47 zł/kg na podstawie informacji z 18 ubojni na terenie całego kraju). Od ostatnich notowań (24.11.2017) cena minimalna i maksymalna została utrzymana, średnia jest wyższa o + 0,02 zł/kg. kontraktacja: 3,35 - 3,45 zł/kg (średnia: 3,40 zł/kg na podstawie informacji z 5 ubojni).
Sprzedaż kurczak tuszka hurt: 5,10 – 5,60 zł/kg (średnia 5,26 zł/kg na podstawie informacji z 17 ubojni na terenie całego kraju). Od piątku ceny nie zmieniły się.