Brazylijska wieprzowina i wołowina będzie trafiać do Rosji

Federacja Rosyjska wprowadziła zakaz przywozu wieprzowiny i wołowiny z Brazylii. Obostrzenie będzie obowiązywało od 1 grudnia.
Według Channel NewsAsia rosyjska agencja Rosselkhoznadzor powiedziała w oświadczeniu, że raktopaminę i inne "hormony wzrostu" wykryto w brazylijskim imporcie mięsa.
Raktopaminę stosuje się w celu promowania rozwoju chudego mięsa. Jest zakazany przez Rosję i Unię Europejską (UE) ze względu na zagrożenia dla zdrowia ludzkiego, ale jest dozwolony między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Brazylii.
Agencja stwierdziła, że była zmuszona do podjęcia "surowych środków w celu ochrony rosyjskich konsumentów" i wprowadzenia "tymczasowych ograniczeń" na przywóz wieprzowiny i wołowiny od 1 grudnia.
Decyzja ta jeszcze bardziej ograniczy import mięsa z Rosji po tym, jak te z UE, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i innych krajów zachodnich zostaną zakazane z powodu embarga na produkty rolne nałożonego w odpowiedzi na sankcje zachodnie w obliczu kryzysu na Ukrainie.

W lutym Rosja wprowadziła tymczasowy zakaz importu wołowiny i produktów ubocznych pochodzenia wołowego z Nowej Zelandii, po znalezieniu śladów raktopaminy.

Źródło: bukaciarnia.pl