Ceny i notowania kukurydzy - 1-7 stycznia 2018 r.


Przedstawiamy ceny i notowania kukurydzy z pierwszego tygodnia stycznia 2018 r. Podpowiadamy, jak w skali tygodnia i roku zmieniały się koszty zakupu surowca paszowego. Zestawiamy ceny kukurydzy z najdroższych i najtańszych targowisk oraz prezentujemy skrajne różnice jej notowań w różnych województwach.

Zmiany cen w przedsiębiorstwach

2018-01-07 cena kukurydzy paszowej wyniosła 623 zł/t, odnotowano zatem jej stagnację w stosunku do minionego roku. W porównaniu do 2016r. cena kukurydzy spadła natomiast o 9%.

Ceny na polskich targowiskach

W tym tygodniu na polskich targowiskach sprzedawano kukurydzę po średniej cenie 870 zł/t, czyli o 3% drożej w porównaniu do 2017-12-29. Minimalna cena, jaką płacono za tonę materiału paszowego, ukształtowała się na poziomie 700 zł, mieliśmy więc do czynienia z jej 16-procentowym wzrostem. Cena maksymalna surowca osiągnęła z kolei 1000 zł/t, wyniosła zatem tyle samo, ile w zeszłym tygodniu.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W dniu 2018-01-05 kukurydzę mogliśmy kupić po najniższej cenie w województwie: Wielkopolskie, gdzie tona paszy kosztowała 700 zł. Najwyższą wartość cena kukurydzy osiągnęła w województwie: Łódzkie – za tonę surowca klienci płacili tam 1.000 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W zeszłym tygodniu cena kukurydzy osiągnęła najwyższą wartość na targowiskach: Długosiodło i Radzymin (Mazowieckie), gdzie koszt zakupu tony materiału paszowego wyniósł 1000 zł. Najmniej trzeba było natomiast zapłacić na targowisku Szczucin (Małopolskie) gdzie cena surowca ukształtowała się na poziomie 700 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi