Ceny i notowania kukurydzy - 8-14 stycznia 2018 r.

Przedstawiamy ceny i notowania kukurydzy ze stycznia 2018 r. Podpowiadamy, jak w skali tygodnia i roku zmieniały się koszty zakupu surowca paszowego. Zestawiamy ceny kukurydzy z najdroższych i najtańszych targowisk oraz prezentujemy skrajne różnice jej notowań w różnych województwach.

Zmiany cen w przedsiębiorstwach

2018-01-14 cena kukurydzy paszowej wyniosła 598 zł/t, odnotowano zatem jej spadek o 7% w stosunku do minionego roku. W porównaniu do 2015r. cena kukurydzy spadła natomiast o 14%.

Ceny na polskich targowiskach

W tym tygodniu na polskich targowiskach sprzedawano kukurydzę po średniej cenie 864 zł/t, jej wartość nie uległa zatem zmianie w porównaniu do 2018-01-05. Minimalna cena, jaką płacono za tonę materiału paszowego, ukształtowała się na poziomie 700 zł, mieliśmy więc do czynienia z jej stagnacją. Cena maksymalna surowca osiągnęła z kolei 1000 zł/t, wyniosła zatem tyle samo, ile w zeszłym tygodniu.

Najwyższe i najniższe ceny w województwach

W dniu 2018-01-12 kukurydzę mogliśmy kupić po najniższej cenie w województwie: Wielkopolskie, gdzie tona paszy kosztowała 700 zł. Najwyższą wartość cena kukurydzy osiągnęła w województwie: Lubelskie – za tonę surowca klienci płacili tam 900 zł.

Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach

W zeszłym tygodniu cena kukurydzy osiągnęła najwyższą wartość na targowiskach: Tuszyn (Łódzkie) i Radzymin (Mazowieckie), gdzie koszt zakupu tony materiału paszowego wyniósł 1000 zł. Najmniej trzeba było natomiast zapłacić na targowisku Czarnków (Wielkopolskie), gdzie cena surowca ukształtowała się na poziomie 700 zł/t.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi