Claas Smart Push - szybki rozładunek bez potrzeby przechylania łyżki ładowacza


Niemiecki producent maszyn i urządzeń rolniczych - Claas, rozszerzył swój asortyment o nowy system Smart Push, który wprowadza nową jakość pracy podczas przeładunku materiałów sypkich w gospodarstwie.

System Smart Push różni się od standardowej łyżki ładowacza tym, że ładunek jest rozładowywany bez potrzeby przechylania łyżki; zamiast tego jest on po prostu z niej wypychany.

Rdzeń Smart Push posiada ruchomy tylny panel, który można łatwo obsługiwać za pomocą trzeciego obwodu sterującego. Aby opróżnić łyżkę, kierowca musi tylko ustawić ją w pożądanym miejscu, na przykład obok wozu paszowego, a następnie wypchnąć zawartość do pojemnika, utrzymując łyżkę w pozycji poziomej.

System Push Smart jest dostępny w modelach ładowarek kołowych Claas Torion i ciągnikach Claas z ładowaczem czołowym.
Claas twierdzi, że pobór materiału do załadunku odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku standardowej łyżki, a standardowe hydrauliczne zabezpieczenie zapobiega przeciążeniu i występowaniu wszelkiego rodzaju błędów mechanicznych.

Układ zabezpieczający działa całkowicie niezależnie od elementów sterujących i pozostaje sprawny nawet po odłączeniu połączeń hydraulicznych.

Brak konieczności przechylania łyżki sprawia, że operator podczas pracy posiada optymalną widoczność, a dzięki temu może wyładowywać materiał na większej wysokości.

System Smart Push jest dostępny w zestawie z chwytakiem górnym, który wymaga tylko jednego dodatkowego obwodu hydraulicznego sterowania. Podczas rozładowywania materiał jest automatycznie wypychany przez tylny panel tylko wtedy, gdy ramię chwytające osiągnie określony kąt.
W rezultacie otwór chwytający i wypychający materiał są optymalnie skoordynowane. Smart Push można nabyć we wszystkich małych i średnich modelach ładowarek kołowych Claas Torion, a także w ładowaczach czołowych Claas FL80 i Claas FL250. Pojemności łyżek wynoszą od 1 760L w przypadku małych modeli do 4100L w przypadku modeli średniej wielkości.

Źródło: Informacje prasowe Claas