CV w branży rolniczej

Masz wykształcenie rolnicze? Szukasz pracy marzeń w gospodarstwie, mleczarstwie lub zootechnice? Podstawą jest dobre CV. Branża rolno-spożywcza jest wymagająca. Nie stawia na wygląd i piękną grafikę (chociaż schludność i design jest ważny), lecz na treść i doświadczenie kandydata.

Dzisiejsi pracodawcy poszukują specjalistów - osób, które wykażą się wiedzą i zaangażowaniem. Na farmy wkroczyły technologie, dzięki czemu hodowle zwierząt czy roślin mogą być naprawdę innowacyjne. W dobrym życiorysie powinny więc być zawarte wszystkie doświadczenia zawodowe, ukończone szkoły, kursy i doświadczenia, a także historia i związki z branżą.

CV nie powinno być ani za długie, ani za krótkie. Powinno być możliwie zwięźle i konkretnie skonstruowane. Dla pracodawcy liczą się umiejętności, nie lanie wody. O wielu sprawach będziecie mogli porozmawiać na rozmowie kwalifikacyjnej lub przez telefon. Dużym plusem jest także poprawna polszczyzna. Nikt nie lubi patrzeć na błędy.

Rolnictwo czy sekcja spożywcza stawiają na jakość, dlatego warto aby wysyłana aplikacja także była dobra jakościowo. Niezależnie od tego, czy składa się na stanowisko takie, jak technolog, doradca ds. żywienia zwierząt, czy też przedstawiciel handlowy.