Danone opublikował wpływ swoich spółek na polskie środowisko naturalne


Z opublikowanego Raportu wpływu Danone, wynika, że spółki Danone kierują się strategią zrównoważonego rozwoju i podejmują działania, aby dbać o środowisko naturalne w kluczowych obszarach, bezpośrednio związanych z ich aktywnością biznesową.

Raport przedstawił projekty i konkretne działania spółek Danone wpływające na polskie środowisko naturalne.

Po stronie natury: Program ten został zainicjowany w 2009 roku w odpowiedzi na problem drzewostanu 
w Beskidzie Żywieckim, silnie osłabionego z powodu działalności kornika drukarza. Dzięki prowadzonym przez wiele lat nasadzeniom, udało się dokonać rewitalizacji znaczących obszarów dawnej Puszczy Karpackiej.

Program w liczbach:

- 9 edycji; 
- W ciągu dziewięciu lat Żywiec Zdrój wraz z partnerami posadził 6 milionów drzew na powierzchni ok. tysiąca hektarów – to całkowita powierzchnia Załęczańskiego Parku Krajobrazowego znajdującego się na terenie województwa śląskiego; 
- W ramach wszystkich edycji dofinansowaliśmy ponad 100 inicjatyw ekologicznych zgłaszanych przez Polaków; 
- Odnowiliśmy ponad tysiąc km szlaków turystycznych, by umożliwić turystom bezpieczne podziwianie piękna natury – to dwukrotne pokonanie najdłuższego szlaku turystycznego w Polsce – Głównego Szlaku Beskidzkiego; 
- Zaangażowanych w projekty było 580 instytucji; 
- 7 mln złotych przeznaczonych na realizację programu w 2016 r.

 Kwietne łąki: Celem programu jest czynna ochrona siedlisk przyrodniczych i naturalnych zasobów wody w Polsce na wybranych terenach powiatu żywieckiego szczególnie w obszarach górskich, które są naturalnymi „wieżami wodnymi” dla lokalnej populacji. Od 2017 r. partnerem programu został UNEP.

Program w liczbach

- 5 edycji 
- Obecnie obszar chroniony to już 120 hektarów; 
- Przeznaczyliśmy ponad 400 tysięcy złotych na kompensaty dla rolników; 
- Program realizujemy na terenie 3 gmin powiatu żywieckiego: Jeleśnia, Węgierska Górka, Radziechowy Wieprz; 
- W wyniku działania programu na teren gminy wróciły dwa rodzime gatunki roślin. 

Wybieram wodę: Celem programu jest edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzona jest w kontekście odpowiednio zbilansowanej diety. Działania podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie.

Program w liczbach

- 2 edycje 
- Ponad 2850 zaangażowanych szkół 
- W programie wzięło udział ok. 800 tys. Dzieci 
- Materiały edukacyjne dotarły do 1 mln 275 tys. internautów 
- Zorganizowaliśmy 6 konkursów dla uczniów

Danone to światowy lider na rynku żywności dopasowanej do potrzeb odbiorcy na każdym etapie jego życia. W Polsce funkcjonują 4 spółki należące do grupy: Danone (świeże produkty mleczne), Żywiec Zdrój (woda i napoje), Nutricia (żywność dla niemowląt i małych dzieci) oraz Nutricia Medyczna (żywność medyczna), które łączy podwójne zobowiązanie na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego oraz realizacja misji Danone, zgodnie z którą poprzez żywność niesiemy zdrowie tak wielu ludziom, jak to możliwe. Działa w ramach 12 lokalizacji w kraju, w których zatrudnienie znajduje łącznie niemal 3 500 osób.

Źródło: Informacje prasowe Danone