Hochland Polska wziął udział w Wolontariacie Kompetencji


Firma Hochland Polska wzięła udział w Wolontariacie Kompetencji organizowanym przy współpracy Fundacji Rozwoju Talentów. Akcja miała charakter ogólnopolski.

Na warsztatach można było nauczyć się, w jaki sposób wykorzystywać Excela do podejmowania decyzji biznesowych oraz rozwinąć swoje umiejętności w wykorzystaniu Excela do projektowania procesów analitycznych. Warsztat był przeznaczony dla osób planujących podjąć w przyszłości zatrudnienie w działach: finanse, sprzedaż, marketing, logistyka, kontroling. Warsztaty zaproponowane przez wolontariuszy z Hochland Polska cieszyły się dużym zainteresowaniem (były aż 94 aplikacje), dzięki czemu Hochland Polska była w tej aktywności drugą pod względem atrakcyjności firmą w Polsce.

W Hochland Polska od paru miesięcy trwa projekt „Podziel się SERcem”, którego ideą jest promocja postawy „Pomagam” wśród pracowników Hochland Polska. To także kolejny krok w kierunku myślenia o idei wolontariatu. Wolontariat - to nic innego jak dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych, wykraczająca poza związki rodzinno – koleżeńsko - przyjacielskie. Określenie bezpłatna nie oznacza jednak bezinteresowna. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne, takie jak satysfakcję, spełnienie swoich motywacji, często zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności.

- Nasi pracownicy, którzy podjęli się prowadzenia warsztatów w ramach Wolontariatu Kompetencji, zorganizowanego przy współpracy Fundacji Rozwoju Talentów, udowodnili, że wielowymiarowa praca z liczbami może sprawiać dużą przyjemość i jednocześnie jej wyniki mogą być wartościowe dla firmy. Najważniejsze, że prowadzącym udało się podzielić swoją pasją i umiejętnościami w takcie ExcelDay – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Źródło: Informacje prasowe Hochland Polska