John Deere 8400R - najmocniejszy przedstawiciel serii 8R


Podczas ubiegłorocznej edycji targów Agritechnica w Hanowerze, amerykański producent maszyn i urządzeń rolniczych, forma John Deere, zaprezentowała nową serię ciągników 8R.

W skład serii wchodzi siedem maszyn - John Deere 8245R, John Deere 8270R, John Deere 8295R, John Deere 8320R, John Deere 8345R, John Deere 8370R, a także najmocniejszy jej przedstawiciel, John Deere 8400R.

Amerykański producent od dłuższego czasu zapowiadał wprowadzenie na rynek swojego najmocniejszego ciągnika kołowego i dotrzymał słowa.

Model ten został stworzony z myślą o sprostaniu wymogom współczesnego rolnictwa. Maksymalna moc, wiodąca na rynku wydajność hydrauliczna, większa siła zaczepu i różnorodne wersje WOM pomagają szybciej wykonać pracę.
Wyposażony w 9-litrowy silnik PowerTech PSS, model 8400R o mocy znamionowej 400 KM jest maszyną zapewniającą niskie koszty operacyjne i maksymalne wykorzystanie czasu pracy.

Układ niezależnego zawieszenia przekazuje więcej mocy do podłoża, ponieważ przednie koła dociskają grunt. Przekłada się to na lepsze właściwości jezdne na drodze i podczas prac polowych, zwiększa elastyczność dociążania i zdecydowanie zmniejsza skłonność do falowania pionowego.

Niezależne zawieszenie ILS utrzymuje minimalny poziom oleju w przednich mechanizmach różnicowych w celu zwiększenia ogólnej wydajności roboczej ciągnika.

8400R wyposażony jest  w jedna z najlepszych i najcichszych kabin w tej klasie (TÜV Süd 10.2013), która zapewnia maksymalny komfort i jakość pracy.

Układ oświetlenia kabiny zapewnia oświetlenie w zakresie 330 stopni, podczas gdy oświetlenie maski zapewnia pozostałe 30 stopni, w celu uzyskania w pełni programowanego oświetlenia o kącie zasięgu 360 stopni, które jest typowe dla stadionów sportowych. Nie występują żadne martwe strefy ani nie jest konieczna regulacja oświetlenia. Dostępne są ustawienia oświetlenia, aby dopasować je do różnych zastosowań, a także zapewnić maksymalną całodobową wydajność.

Ciągnik posiada także układ kierowniczy ActiveCommand, który podczas jazdy po drogach i polach minimalizuje wysiłek operatora, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze zmęczenie pracą i wyższy poziom komfortu, a tym samym na dokładniejsze kierowanie ciągnikiem.

Źródło: Informacje prasowe John Deere