Mahindra wzmacnia swoją pozycję na rynku globalnym - nowe serie ciągników indyjskiego producenta


Indyjska firma Mahindra podejmuje kolejne kroki, aby w najbliższej perspektywie czasowej znaleźć się w ścisłej czołówce producentów maszyn rolniczych na świecie.

Dotychczas azjatycka firma skupiała się przede wszystkim na wprowadzaniu swoich maszyn na rynek amerykański, ale obecność Mahindry na ubiegłorocznej edycji targów Agritechnica w Niemczech, gdzie zaprezentowała nową gamę ciągników, pokazała że ma ona aspiracje, aby budować swoją pozycję także na rynku globalnym.

Mimo że grupa Mahindra sprzedaje już ponad 300 000 ciągników rocznie, wraz z pojawieniem się serii 6000, 7000 i 9000, ma o wiele większe aspiracje.

Ponadto Mahindra nawiązała niedawno współpracę z Erkunt Tractors, aby pomóc firmie z Turcji w rozwoju ciągników marki ArmaTrac i właśnie pod takim szyldem planuje sprzedaż swoich ciągników w Europie zachodniej.
W takich okolicznościach wydaje się mało prawdopodobne, aby w najbliższej przyszłości Mahindra zdecydowała się na sprzedaż swojej nowej serii na rynku zachodnim, ale producent nie wyklucza takiego rozwiązania w dalszej perspektywie czasowej.

W skład nowej serii Mahindra 6000 wchodzą modele 6065 i 6075, które dostępne są w wariancie ze stałym napędem jednej (tylnej) osi (2WD) oraz ze stałym napędem obu osi (4WD), a także zmiennym wyposażeniem.

Oba ciągniki napędzane 4-cylindrowymi silnikami turbo o mocy 62 KM w przypadku modelu 6065 i 71 KM jeżeli chodzi o model 6075.

Skrzynia biegów to układ wahadłowy z synchronizacją prędkości, która posiada 15 biegów do przodu i 15 biegów wstecznych.

Seria 7000 także posiada dwa modele, które są dostępne tylko z napędem na cztery koła, a są nimi Mahindra 7085 i 7095 o mocy silnika wynoszącej odpowiednio 85 KM i 95 KM.

Ostatnia seria - 9000, w skład której wchodzą modele 9110 i 9125, dostępna jest w wielu opcjach z przekładniami Powershift lub Powershuttle.

– W pierwszej kolejności skupimy się na rynku północnoamerykańskim jeżeli chodzi o nową serię ciągników Mahindra. Dzięki naszemu nowemu partnerstwu z Erkunt Tractors, skoncentrujemy się na rynku europejskim z marką ArmaTrac – powiedział Rajesh Jejurikar, prezes Mahindra & Mahindra Ltd.

– Nie wykluczymy jednak, że ciągniki Mahindra trafią na rynek europejski w pewnym momencie.
Grupa Mahindra działa w ponad 100 krajach, zatrudnia ponad 200 000 pracowników i posiada obrót przekraczający 19 bilionów dolarów rocznie.

Źródło: Informacje prasowe Trade Farm Machinery