Rozpoczął się kolejny rok ogólnopolskiego programu „Mamy kota na punkcie mleka”, który realizuje Polska Izba Mleka i Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Projekt trwa cały rok, a rekrutacja jest bezpłatna. Zgłosić mogą się wszystkie klasy I-III szkół podstawowych. Inicjatywa ma na celu nauczyć dzieci zdrowego żywienia i korzyści płynących ze spożywania mleka i produktów mlecznych. 

Okres szkolny jest ważny w rozwoju dziecka, wtedy właśnie kształtują się wszelkie nawyki żywieniowe. W diecie powinny się znaleźć odpowiednie produkty spożywcze, w tym właśnie mleko i produkty mleczne, które dostarczają witamin, wapnia, białka, magnezu, potasu, witamin z grupy B, a także witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K).

W ramach kampanii organizowany jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Ponadto udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów. Szczególnym wydarzeniem są spotkania z mlecznym bohaterem, Kotem Mleczysławem, jak również wiele innych atrakcji.

Aby zgłosić się do programu, należy pobrać deklarację ze strony www.kochammleko.pl z zakładki dołącz do nas, wypełnić ją i odesłać na e-mail promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.