New Holland serii T4 F/N/V - większa moc i lepsze osiągi


New Holland jest firmą, która w swoim szerokim asortymencie, oprócz standardowych traktorów czy kombajnów zbożowych, uwzględnia także ciągniki specjalistyczne.

Włoskie przedsiębiorstwo wprowadziło jakiś czas temu ulepszenia do nowej, złożonej z czterech modeli serii T4 F/N/V, zapewniając maszynom większą moc i lepsze osiąg, zaawansowaną filtrację powietrza, mocniejszy układ hydrauliczny oraz nowy pakiet przedniego układu zawieszenia narzędzi i WOM-u.

W skład serii wchodzą modele o mocy znamionowej wynoszącej 75, 86, 99 lub 107 KM, a każdy z nich wyposażony jest w wydajny czterocylindrowy silnik o pojemności 3,4 litra, który w pełni dostosowany do norm emisji spalin Tier 4A.

Pokrywa silnika w nowych ciągnikach T4 F/N/V została wyposażona w nowe światła i większe szczeliny wentylacyjne, zwiększające wydajność chłodzenia. W celu pomieszczenia w kabinie niższego o 6,5 cm tunelu przekładni, pokrywa silnika została nieznacznie podniesiona, jednak dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu nie powoduje to pogorszenia widoczności.
Seria T4 F/N/V doskonale nadaje się do pracy w sadach i jest rozwinięciem wzorcowej serii specjalistycznych ciągników TN, która była inspiracją przy ustalaniu koncepcji konstrukcyjnej i podobnie jak ona wyróżnia się niezwykłą precyzją wykonania.

Modele serii T4 F/N/V, dostępne ze standardową osią przednią lub renomowaną osią SuperSteer™ z automatycznym napędem na cztery koła, zostały skonstruowane pod kątem bezpieczeństwa obsługi w trudnym terenie, przy czym mogą być skonfigurowane do pracy pomiędzy rzędami o szerokości zaledwie 1061 mm.

Ciągnik posiada New Holland Blue Cab 4, która w stu procentach chroni operatora przed szkodliwymi substancjami jest zgodna ze standardem EN 15695- 2:2009 dotyczącym filtracji powietrza oraz EN 15695- 1:2009 dotyczącym nadciśnienia w kabinie.

Kabina New Holland Blue Cab 4 to także niesamowity komfort pracy - poziom głośności w kabinie wynosi zaledwie 78dB(A).

Źródło: Informacje prasowe New Holland