Policjanci z Lublina uratowali z pożaru sprzęt rolniczy

23.11.2017 r. po godzinie 15:00 dzielnicowi z Posterunku Policji w Żółkiewce (woj. lubelskie), przejeżdżając przez miejscowość Makowiska, zauważyli dym wydobywający się z pobliskiej posesji. Zaniepokojeni  udali się na miejsce, gdzie zauważyli stojący w płomieniach drewniany budynek gospodarczy, a obok niego  dwoje starszych ludzi.

Policjanci natychmiast powiadomili o pożarze straż pożarną, a następnie przystąpili do ratowania mienia, gdyż ogień zaczął się rozprzestrzeniać na sąsiednie zabudowania gospodarcze. Jeden z policjantów wyjechał ciągnikiem rolniczym z płonącego budynku, następnie obydwaj  wyciągnęli  rozrzutnik oraz przyczepę. Kiedy na miejsce przyjechała ochotnicza straż pożarna, drugi z dzielnicowych pomagał strażakom podczas akcji gaśniczej.  

Ogień został  ugaszony i nie doszło do  rozprzestrzenienia  się go na sąsiednie budynki. Wskutek pożaru spłonął jednak budynek gospodarczy oraz znajdujący się w nim samochód. Straty zostały oszacowane na kwotę 10 tys. złotych. Mieszkańcy posesji  w wieku 89 i 82 lat na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń.        

Źródło: KWP Lublin