Polska może sprzedawać drób do Indii

Indyjskie władze weterynaryjne potwierdziły, że możliwy jest eksport mięsa drobiowego z Polski na rynek indyjski  na podstawie uzgodnionego świadectwa weterynaryjnego, bez koniczności uzupełniania dodatkowego kwestionariusza, o co wnioskowała strona indyjska w kwietniu 2017 r.

Takie informacje przekazały wczoraj polskie władze weterynaryjne w wydanym oficjalnie komunikacie. W połowie listopada przedstawiciele Głównego Inspektoratu Weterynarii podczas zorganizowanej wizyty w Indiach uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami indyjskich władz weterynaryjnych, w ramach którego poruszone zostały kwestie eksportu produktów drobiarskich z Polski.

Podczas dwustronnych  rozmów polsko – indyjskich poruszona została również kwestia możliwości wywozu do Indii jaj wylęgowych i piskląt jednodniowych . Strona polska została zapewniona przez  Szefa Służb Weterynaryjnych Indii, że  pod koniec października otrzymali z Polski dokumenty w sprawie uzgodnienia świadectwa zdrowia dla piskląt jednodniowych  i jaj wylęgowych, które są aktualnie analizowane przez indyjskich ekspertów.

Źródło: KIPDiP