Polska wśród kilku rynków, na których pojawiła się whisky The Glenlivet 12 YO


W Polsce rośnie zainteresowanie kategorią prestiżowych whisky, w tym single maltów, dlatego Polska znalazła się w gronie zaledwie kilku rynków, na którym ponownie pojawił się  jeden z najlepszych i najchętniej kupowanych single maltów na świecie, czyli whisky The Glenlivet 12 YO.

The Glenlivet 12 YO, jeden  z najlepszych szkockich  single maltów , jest już ponownie dostępny w sprzedaży.  

- W Polsce zainteresowanie kategorią whisky prestiżowych, w tym przede wszystkim single maltów, stale rośnie. The Glenlivet to marka, która cieszy się wyjątkowym uznaniem konsumentów w naszym kraju. Dlatego też to właśnie Polska znalazła się w gronie zaledwie kilku rynków, na którym ponownie pojawił się  jeden z najlepszych i najchętniej kupowanych single maltów na całym świecie – legendarny The Glenlivet 12YO – mówi Arkadiusz Dobosz, Whiskies Marketing Manager w Wyborowa Pernod Ricard.

The Glenlivet to whisky single malt zajmująca 2 miejsce na światowym rynku pod względem wielkości i najlepiej sprzedająca się whisky single malt w Stanach Zjednoczonych. To „single malt, od którego wszystko się zaczęło” – Destylarnia The Glenlivet była pierwszą licencjonowaną destylarnią. Została założona w 1824 roku i zdefiniowała smak regionu Speyside, który stał się centrum produkcji malt whisky w Szkocji. Zaraz po zniesieniu prohibicji The Glenlivet była pierwszą whisky single malt promowaną w Stanach Zjednoczonych.