Pronar zaprezentował swoje nowości Hanowerze

Światowe nowości w technice i sprzęcie rolniczym oraz najnowsze rozwiązania i pomysły na przyszłość w produkcji roślinnej - to wszystko można było zobaczyć podczas zakończonych niedawno targów Agritechnica, które odbyły się w połowie listopada w Hanowerze.
W 2017 roku, na największych targach rolniczych w Europie, pojawiło się ponad 2900 wystawców z blisko 50 krajów, którzy zaprezentowali innowacyjne rozwiązania dla całego sektora rolnego.
W gronie wystawców znalazło się także przedsiębiorstwo z Narwi - firma Pronar, które specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej.
Premierą, która wzbudziła szczególnie duże zainteresowanie była przyczepa Pronar T701HP, która została stworzona z myślą o pracy w trudnych warunkach i dużych gospodarstwach.
Nowa przyczepa Pronaru, posiada pojemność 12,5 m3 (z możliwością powiększenia aż do 22 m3), a wysoką wytrzymałość modelu T701HP zapewnia blacha typu Hardox 450 o grubości 6 mm i o wysokich parametrach ścieralności.
Dużym udogodnieniem jest zwiększający się przekrój skrzyni w kierunku wyładunku, dzięki temu unika się klejenia ziemi czy piachu oraz klinowania ładunku.
Przyczepa zapewnia bardzo szybki wysyp, co zapewnia potężny, teleskopowy cylinder, który potrzebuje tylko 30 sekund, aby podnieść całą skrzynię do 55°.
Oprócz przyczepy, premierą Pronaru był także rozrzutnik N262/1 wyposażony w skrętną oś oraz wzmocnioną klapę oraz zasuwę, a także przyczepa hakowa PRONAR T286 z nową, uniwersalną platformą kontenerową. 

Źródło: Pronar