Pszczółka i UMCS uratują pszczoły

Fabryka Cukierków “Pszczółka” w Lublinie wraz z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej ruszają z akcją ochrony pszczół dziko żyjących. W szkołach z woj. lubelskiego odbędzie się szereg zajęć edukacyjnych, które mają uświadomić uczniom, dlaczego pszczoły są niezbędne w naszym środowisku. Nad akcją patronat objęło Kuratorium Oświaty w Lublinie.

– Liczba pszczół zmniejsza się z roku na rok, dlatego tak ważne jest stworzenie miejsc, w których pszczoły dziko żyjące mogą bezpiecznie wykonywać swoją pożyteczną pracę. Nasza ubiegłoroczna akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, dlatego postanowiliśmy w tym roku rozszerzyć jej zasięg na całe województwo lubelskie. Kształtowanie właściwych postaw dotyczących ekologii jest bardzo ważne i dlatego cieszymy się, że możemy wspólnie z UMCS i Kuratorium Oświaty zrobić coś pożytecznego dla naszego środowiska – mówi Aleksander Batorski, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o.

Kształtowanie postaw i wiedzy jest niezwykle istotne. Celem jest nie tylko edukacja najmłodszych, ale także mobilizowanie starszych do angażowania się w ekologiczne inicjatywy.

– Można powiedzieć, że nasza współpraca jest modelowa bowiem to kolejny projekt, który realizujemy wspólnie z Fabryką Cukierków „Pszczółka”. Od kilku lat z powodzeniem firma wspiera występujące w ekstraklasie nasze koszykarki Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz spotykamy się na polu edukacyjnym, co szczególnie cieszy – podkreśla prof. dr hab. Stanisław Michałowski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Źródło: inf. prasowa Fabryki Cukierków "Pszczółka"