Agropraca Goldenline
kontakt@agropraca.pl

Drogi Użytkowniku, korzystasz z serwisu bez zmian w ustawień w zakresie prywatności, więc wcześniej wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Korzystanie z serwisu ma być dla Ciebie wygodne. Dokładamy wszelkich starań, aby dopasować dostępne i reklamy do zakresu Twoich preferencji. Możesz w każdej chwili zmienić swoje ustawienia prywatności. Dowiedz się więcej.

DODAJ OFERTĘ PRACY

PRZEGLĄDAJ OFERTY

DODAJ CV

PRZEGLĄDAJ CV

Kierunek: Ochrona środowiska I i II stopnia


Podmiot oferujący kształcenie:

Uniwersytet Jagielloński

Adres: ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków

Numer telefonu: 126631100

Adres email: admission@uj.edu.pl

Ochrona Środowiska jest interdyscyplinarnym kierunkiem na Wydziale Chemii, gdzie studenci zdobywają wiedzę o środowisku naturalnym oraz metodach jego ochrony. Kierunek obejmuje zagadnienia z zakresu chemii i biologii oraz elementy fizyki, matematyki, informatyki, ekonomii, prawa, medycyny, inżynierii chemicznej, urbanistyki i architektury. Studia są dwustopniowe. 


I stopień 

I stopień studiów obejmuje podstawy chemii oraz problematykę chemiczną związaną z ochroną środowiska. W zakresie biologii i nauk o ziemi program przewiduje biologię i ekologię. Absolwent studiów I stopnia uzyskuje tytuł zawodowy licencjata i jest przygotowany do podjęcia pracy w zakładach produkcyjnych, laboratoriach, w służbach ochrony środowiska samorządów terytorialnych oraz w służbie zdrowia.


II stopień

Prowadzone są dwie specjalizacje:

- biologia środowiska
- chemia środowiska


Główny nacisk położony jest na wykształcenie absolwenta o szerokich podstawach z zakresu chemii i biologii, umożliwiających mu rozpoznanie zagrożeń dla środowiska, przewidywanie skutków tych zagrożeń i dobór optymalnych metod i środków przeciwdziałania tym zagrożeniom. Absolwent studiów II stopnia uzyskuje tytuł zawodowy magistra ochrony środowiska. Posiada on kwalifikacje do pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach związanych z ochroną środowiska, w szkolnictwie średnim i wyższym.

W czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami

Czat AGROPRACA.PL

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy konsultanta proszę wybierz temat i kliknij przycisk połącz.

Agropraca oferty pracy