Agropraca Goldenline
kontakt@agropraca.pl

Drogi Użytkowniku, korzystasz z serwisu bez zmian w ustawień w zakresie prywatności, więc wcześniej wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Korzystanie z serwisu ma być dla Ciebie wygodne. Dokładamy wszelkich starań, aby dopasować dostępne i reklamy do zakresu Twoich preferencji. Możesz w każdej chwili zmienić swoje ustawienia prywatności. Dowiedz się więcej.

DODAJ OFERTĘ PRACY

PRZEGLĄDAJ OFERTY

DODAJ CV

PRZEGLĄDAJ CV

Kierunek: Biotechnologia I i II stopnia


Podmiot oferujący kształcenie:

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Adres: ul. Wojska Polskiego 28 , 60-637 Poznań

Numer telefonu: 61 846 6400

Adres email: rektorat@up.poznan.pl

Opis kierunku

Biotechnologia należy do kierunków nowoczesnych, rozwijających się i łączących w sobie elementy wielu różnych dyscyplin naukowych. Program studiów, poza przedmiotami podstawowymi (matematyka, fizyka i chemia), obejmuje treści kształcenia w zakresie biologii eksperymentalnej oraz biotechnologii. Studenci podejmujący naukę uzyskują wszechstronną wiedzę w obszarach dotyczących biologicznych, technologicznych, ekologicznych, społecznych i ekonomicznych aspektów biotechnologii.

Studenci kontynuujący lub podejmujący naukę na drugim stopniu kierunku Biotechnologia przygotowują się do realizowania prac naukowo-badawczych, których celem jest  m.in.: wykorzystanie organizmów żywych dla uzyskania nowych produktów oraz wdrożenie innowacyjnych procesów wytwórczych. Absolwentów kierunku cechuje pełna gotowość do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich).  W ofercie programowej przedmiotów do wyboru można wybrać moduły i zagadnienia realizowane w języku angielskim.
 

Rekrutacja

I stopnia

- przedmioty kierunkowe: biologia, chemia, fizyka z astronomią, matematyka 
- skala punktowa - 0-100 punktów
- minimalny próg punktowy - 30 punktów
- maksymalna liczba punktów: laureaci i finaliści olimpiad: biologicznej, chemicznej, fizycznej lub matematycznej
- limit przyjęć – 90 osób
- początek zajęć – semestr zimowy

II stopnia

Egzamin kwalifikacyjny/rozmowa dla absolwentów kierunków niepokrewnych, obejmuje następujące zagadnienia: genetyka, biologia molekularna i komórkowa, mikrobiologia przemysłowa, inżynieria genetyczna, inżynieria bioprocesowa, technologia bioprocesowa.

Limit przyjęć:  75 osób
Początek zajęć – semestr letni
 

Profil absolwenta

Po studiach absolwenci są przygotowani do pracy w przemyśle biotechnologicznym i pokrewnym, mogą znaleźć zatrudnienie w: przedsiębiorstwach naukowo-badawczych związanych z produkcją materiałów nowej generacji, przemyśle farmaceutycznym, ochronie zdrowia, przemyśle spożywczym, hodowli i produkcji roślinno-zwierzęcej, instytucjach naukowych związanych z badaniami z zakresu diagnostyki medycznej i biotechnologii przemysłowej lub też mogą prowadzić własną działalność. 

W czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami

Czat AGROPRACA.PL

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy konsultanta proszę wybierz temat i kliknij przycisk połącz.

Agropraca oferty pracy