Agropraca Goldenline
kontakt@agropraca.pl

Drogi Użytkowniku, korzystasz z serwisu bez zmian w ustawień w zakresie prywatności, więc wcześniej wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Korzystanie z serwisu ma być dla Ciebie wygodne. Dokładamy wszelkich starań, aby dopasować dostępne i reklamy do zakresu Twoich preferencji. Możesz w każdej chwili zmienić swoje ustawienia prywatności. Dowiedz się więcej.

DODAJ OFERTĘ PRACY

PRZEGLĄDAJ OFERTY

DODAJ CV

PRZEGLĄDAJ CV

Kierunek: Ochrona środowiska I i II stopnia


Podmiot oferujący kształcenie:

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

Adres: al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

Numer telefonu: (52) 374-94-11

Adres email: rekrutacja@utp.edu.pl

Opis kierunku

Studia obejmują I i II stopień.

Specjalności: 

- ochrona środowiska przyrodniczego
- przemysłowe technologie w ochronie środowiska
 

Profil absolwenta

I stopień

Absolwent kierunku Ochrona Środowiska studiów I stopnia posiada interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i nauk o środowisku, w tym na temat budowy i funkcjonowania różnych typów ekosystemów i krajobrazu. Rozumie i potrafi analizować procesy dokonujące się w przyrodzie w mikro i makro skali, zarówno naturalnie, jak i na skutek działalności człowieka. Zna prawo ochrony środowiska oraz dysponuje dodatkowymi umiejętnościami z zakresu wykorzystania narzędzi informatycznych i statystycznych w przyszłej pracy. Absolwent kierunku Ochrona Środowiska dysponuje również wiadomościami z ekonomii i umie posługiwać się obcym językiem specjalistycznym z zakresu problematyki środowiskowej. Posiada kompetencje miękkie, niezbędne w procesie decyzyjnym oraz do pracy w grupie. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.


II stopień

Absolwent kierunku Ochrona Środowiska studiów II stopnia posiada rozbudowaną wiedzę z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i nauk o środowisku oraz nauk o planowaniu przestrzennym i zaawansowanych metodach badań środowiskowych. Absolwent posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielne rozwiązywanie skomplikowanych problemów z zakresu ochrony środowiska.

Studenci mogą podjąć pracę m.in. w: wydziałach ochrony środowiska, oczyszczalniach, służbach ochrony przyrody, budownictwie, laboratoriach, przemyśle, a także rolnictwie.

W czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami

Czat AGROPRACA.PL

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy konsultanta proszę wybierz temat i kliknij przycisk połącz.

Agropraca oferty pracy