Agropraca Goldenline
kontakt@agropraca.pl

Drogi Użytkowniku, korzystasz z serwisu bez zmian w ustawień w zakresie prywatności, więc wcześniej wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Korzystanie z serwisu ma być dla Ciebie wygodne. Dokładamy wszelkich starań, aby dopasować dostępne i reklamy do zakresu Twoich preferencji. Możesz w każdej chwili zmienić swoje ustawienia prywatności. Dowiedz się więcej.

DODAJ OFERTĘ PRACY

PRZEGLĄDAJ OFERTY

DODAJ CV

PRZEGLĄDAJ CV

Kierunek: Ogrody zoologiczne i zwierzęta amatorskie I stopnia


Podmiot oferujący kształcenie:

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy

Adres: al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

Numer telefonu: (52) 374-94-11

Adres email: rekrutacja@utp.edu.pl

Opis kierunku

Kierunek obejmuje I stopień kształcenia.

Specjalności:

- chów zwierząt amatorskich i towarzyszących
- zwierzęta w ogrodach zoologicznych
 

Profil absolwenta

Absolwent kierunku Ogrody Zoologiczne i Zwierzęta Amatorskie ma podstawową wiedzę z zakresu funkcjonowania ogrodów zoologicznych i ich roli w poznawaniu biologii zwierząt ginących i zagrożonych wyginięciem oraz chowu i hodowli zwierząt amatorskich i towarzyszących w warunkach domowych. Potrafi określić stopień zagrożenia dla poszczególnych gatunków, wymienić przyczyny ich wymierania, zna sposoby czynnej ochrony. Postrzega potrzebę aktywnego uczestniczenia w reklamowaniu i promowaniu ogrodów zoologicznych jako formy ochrony bioróżnorodności. Posiada wiedzę dotyczącą warunków prowadzenia chowu i hodowli poszczególnych grup zwierząt w ogrodach zoologicznych, w zoo-safari, w akwariach, w palmiarniach i w zwierzyńcach. Ma wiedzę na temat rekreacyjnych i terapeutycznych walorów obcowania ze zwierzętami amatorskimi i towarzyszącymi, zna zasady przeprowadzania wystaw i konkursów zwierząt. Ponadto kompetencje absolwentów obejmują prace hodowlane, żywienie zwierząt ich układanie oraz zapewnienie dobrostanu. Absolwenci kierunku posiadają rozwiniętą świadomość etycznej postawy i odpowiedzialności za zarówno zwierzęta towarzyszące, jak i utrzymywane w niewoli.  Elementy ekonomii, marketingu i działalności gospodarczej pozwalają na zwiększenie kreatywności absolwentów w prowadzeniu firm i tworzeniu miejsc pracy. Ukończone studia pozwalają także na kontynuacje edukacji na studiach II-go stopnia oraz studiach podyplomowych.

Studenci mogą podjąć pracę w m.in. schroniskach, ogrodach, związkach hodowców, przy ekspozycji zwierząt, placówkach naukowo-badawczych, a także samodzielnie prowadzić chów.

W czym możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami

Czat AGROPRACA.PL

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy konsultanta proszę wybierz temat i kliknij przycisk połącz.

Agropraca oferty pracy